Takvimini oluşturTakvimimÜlke ara
🌐 TR

Romanya Takvimi 2028: Resmi Tatiller ve İş Günleri

2028 takvimi (Romanya tatilleri işaretli)

Ocak 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
5212
13456789
210111213141516
317181920212223
424252627282930
531

Şubat 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
5123456
678910111213
714151617181920
821222324252627
92829

Mart 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
912345
106789101112
1113141516171819
1220212223242526
132728293031

Nisan 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
1312
143456789
1510111213141516
1617181920212223
1724252627282930

Mayıs 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
181234567
19891011121314
2015161718192021
2122232425262728
22293031

Haziran 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
221234
23567891011
2412131415161718
2519202122232425
262627282930

Temmuz 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
2612
273456789
2810111213141516
2917181920212223
3024252627282930
3131

Ağustos 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
3278910111213
3314151617181920
3421222324252627
3528293031

Eylül 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
35123
3645678910
3711121314151617
3818192021222324
39252627282930

Ekim 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
391
402345678
419101112131415
4216171819202122
4323242526272829
443031

Kasım 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
4412345
456789101112
4613141516171819
4720212223242526
4827282930

Aralık 2028

#PztSalÇarPerCumCmtPaz
48123
4945678910
5011121314151617
5118192021222324
5225262728293031

Bu takvime başka ülke ekle

17resmi tatil
13hafta içine denk gelen
7uzun hafta sonu
247iş günü
2köprü günü fırsatı
📱 Uygulama kurmadan telefon takvimine ekleTakvim dosyasını indir (.ics)Uygulama gerekmez: tatiller iPhone ya da Android takviminize eklenir, telefonla senkron kalır; yeni yıllar eklendikçe kendiliğinden güncellenir.

2028 resmi tatil listesi

TarihGünTatilTürHafta
1 OcakCumartesiYılbaşı (Anul Nou)Resmi tatil52
2 OcakPazarYılbaşı (Anul Nou)Resmi tatil52
6 OcakPerşembeEpifani (Üç Kral Yortusu) (Botezul Domnului - Boboteaza)Resmi tatil1
7 OcakCumaVaftizci Yahya Yortusu (Soborul Sfântului Proroc Ioan Botezătorul)Resmi tatil1
24 OcakPazartesiRomen Prensliklerinin Birleşmesi Günü (Ziua Unirii Principatelor Române)Resmi tatil4
14 NisanCumaKutsal Cuma (Vinerea Mare)Resmi tatil15
16 NisanPazarOrtodoks Paskalyası (Paștele)Resmi tatil15
17 NisanPazartesiOrtodoks Paskalyası (Paștele)Resmi tatil16
1 MayısPazartesiEmek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı) (Ziua Muncii)Resmi tatil18
1 HaziranPerşembeÇocuk Günü (Ziua Copilului)Resmi tatil22
4 HaziranPazarPentekost (Rusaliile)Resmi tatil22
5 HaziranPazartesiPentekost (Rusaliile)Resmi tatil23
15 AğustosSalıMeryem Ana'nın Vefatı (Adormirea Maicii Domnului)Resmi tatil33
30 KasımPerşembeAziz Andreas Günü (Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi chemat, Ocrotitorul României)Resmi tatil48
1 AralıkCumaRomanya Ulusal Günü (Ziua Națională a României)Resmi tatil48
25 AralıkPazartesiNoel (Crăciunul)Resmi tatil52
26 AralıkSalıNoel (Crăciunul)Resmi tatil52

2028 aylara göre iş günleri

AyGünHafta sonuHafta içi tatilYarım günİş günü
Ocak31103018
Şubat2980021
Mart3180023
Nisan30102018
Mayıs3181022
Haziran3082020
Temmuz31100021
Ağustos3181022
Eylül3090021
Ekim3190022
Kasım3081021
Aralık31103018
Toplam366106130247

İş günü = hafta içi günler − hafta içine denk gelen resmi tatiller − yarım günlerin yarısı. Bölgesel tatiller dahil değildir.

Uzun hafta sonları ve köprü günleri

Diğer yıllar

2026 · 2027 · 2028

Sık sorulan sorular

Romanya 2028 yılında kaç gün resmi tatil var?

2028 yılında Romanya için 17 resmi tatil günü var; 13 tanesi hafta içine denk geliyor.

Romanya 2028 yılında kaç iş günü var?

2028 yılında Romanya için 247 iş günü var (106 hafta sonu günü, hafta içine denk gelen 13 resmi tatil). En çok iş günü Mart ayında (23), en az Ocak ayında (18).

2028 yılında en uzun tatil hangisi?

En uzun kesintisiz tatil 6 Ocak – 9 Ocak arası 4 gün (hafta sonuyla birlikte).

2028 yılında köprü günü var mı?

Evet: 2 Haziran (Cuma) izin alınırsa tatil 5 gün; 14 Ağustos (Pazartesi) izin alınırsa tatil 4 gün.

Veri: açık kaynak python-holidays 0.105 ve resmi duyurular; son üretim 2026-10-05. Tarihler bilgi amaçlıdır, resmi kaynaktan teyit edin.